OSMANLI PORTFÖY BORÇLANMA ARAÇLARI FONU – OSD

TÜM YATIRIM FONLARININ GETİRİ VE YÖNETİM ÜCRETLERİNİ WWW.YATİRİMDİREKT.COM'DAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

1 TL'ye de 1 Milyon TL'ye de Aynı Getiri, Aynı Fırsat

Mevduat gibi tutara göre farklı getiri teklifi almaz, ihtiyaç anında yatırımınızı bozduğunuz zaman getiri kaybı yaşamazsınız. Ayrıca yatırım fonunda getiri üzerinden alınan stopaj vergisi %10 dur ve mevduattan %5 daha düşüktür. Fonunuzu satmadıkça stopaj ödemezsiniz, yani vergiyi ertelemiş olursunuz.


Tüm Bankalardan Alım - Satım İmkanı

TEFAS ile tüm banka ve aracı kurumların yatırım fonu işlemleri menusunden saat 13:30 a kadar kurucu Osmanlı Portföy, fon türü borçlanma araçları fonu seçerek OSD fon alımını gerçekleştirebilir, satım işleminde yine aynı menüde fon üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.


Mevduat ve Enflasyona göre Getiri Avantajı

Eğer sermaye piyasalarında sürekli işlem yapmıyor ve birikiminizin reel olarak değer kazanıp kazanmadığına bakıyorsanız, getirinizi mevduat getirisi ile karşılaştırmanız ve de enflasyonun ne kadar üzerinde kazandığınızı kolay hesaplayabilmeniz gerekir. OSD fonumuzun amacı yatırım yaptığı tahviller aracılığı ile hem mevduata hem de enflasyona göre daha iyi getiri sağlamaktır.


Düşük Yönetim Ücreti Avantajı

Minimum 6 aylık yatırımlarınızı değerlendireceğiniz OSD fonunun yıllık yönetim ücreti %0,74 olup aynı türde diğer fonlar arasında avantaj sağlar.


 
NASIL GETİRİ SAĞLIYORUZ?

Fon yöneticimiz faiz trendine göre sabit veya değişken hazine bonosu ve özel sektör tahvillerine yatırım yaparak mevduatın üzerinde getiriyi hedefliyor. Örneğin düşen faiz ortamında uzun vadeli ve sabit faizli tahvillere yatırım düşen faiz ortamında yüksek faiz getirisini garantiler. Yükselen faiz ortamında ise tam tersine değişken faizli tahvillere yatırım fonun yükselen faizi takip etmesini sağlar.

News

Yardım

Sıkça Sorulan Sorular

Osmanlı Yatırım ‘da E-şube hesabı nasıl açabilirim?

Hesap açılışı için gerekli sözleşme ve evrak listemiz için tıklayın. İsterseniz 444 1 730 çağrı merkezimiz de sizlere hesap açılış işlemleri için yardımcı olacaktır.

Hesaplarımız ne kadar güvencede?

1) MKK tarafından saklama güvencesi
2) Sermaye Piyasası Kanununca 237.643 TL tazmin sınırı
3) Halka açık şirket olmamızdan dolayı şeffaflık
4) Bankalarda saklama hizmeti olanağı
5) 3. Kişilere Para transferi yapılmaması ve tüm para hareketlerine dair sms bilgilendirme

Osmanlı Yatırım’da saklama ve güvence ile ilgili detaylara ulaşmak için tıklayınız..

Hesap açmak için hangi belgelere ihtiyacım var?

Hesap açmak için gerekli belgeler:
1.Nüfus cüzdanı (TC Kimlik no yazılı olmalı), ehliyet, pasaport vb. resmi kimlik belgesi fotokopisi,
2.İkamet belgesi veya adınıza kayıtlı ve adresinizi gösteren son 3 aylık döneme ait elektrik, su, doğalgaz, telefon faturası gibi abonelik belgesi veya e-devlet nvi adres bilgilerinden alacağınız adres teyit belgesi,
3.Sözleşmeleri posta yoluyla ulaştırmanız durumunda, noterden alınmış imza beyannamesi veya imzayı teyit eden herhangi bir belge göndermeniz gereklidir.

İmza beyannamem yok, onu göndermeden hesap açabilir miyim?

Posta yolu ile gönderilen sözleşmelerde imza beyannamesi gönderilmesi zorunludur. İmza beyannamesi yerine noterden alınmış ve imzanızı teyit eden(araç alım satım belgesi gibi) veya üzerinde imzanızın bulunduğu ehliyet ya da pasaport fotokopisi yeterli olacaktır.

Başka bir aracı kurumdaki yatırım hesabımdan hisse senetlerimi hesabıma aktarabilir miyim?

Osmanlı Yatırım’da hesabınız açıldıktan sonra çalıştığınız aracı kurum veya bankaya bir talimat yazarak para ve menkul kıymet transferini gerçekleştirebilirsiniz. Osmanlı Yatırım’a para ve menkul kıymet transferleri için talimat formlarına ulaşmak için tıklayınız.

Osmanlı Yatırım ‘deki hesabıma nasıl para transferi yapabilirim?

Osmanlı Yatırım’da hesabınız açıldıktan sonra çalıştığınız aracı kurum veya bankaya bir talimat yazarak para transferini gerçekleştirebilirsiniz. Osmanlı Yatırım’a para ve menkul kıymet transferleri için gerekli talimat formlarına ulaşmak için tıklayınız..